PATENT TESCİL

Patent Tescili

Patent Tescil, buluşu yapan kişinin hukuki hakkıdır. Uzun emekler sonucunda ortaya çıkan buluşların, başkaları tarafından ele geçirilmemesi veya kullanılmaması için uygulanan hukuki süreçlerin tamamına denir.

Buluşlar emek, zaman ve para harcanarak ortaya çıkarılmaktadır. Bu emeğin taklitçiler tarafından kullanılmaması hukuki bir haktır. Ancak, tescil belgesine sahip olmayan buluşlar, başkaları tarafından kullanılsa dahi hiçbir hukuki hak talep edemezler.

Bu sistem sadece sahibine yarar sağlamaz, aynı zamanda ülke için de önem arz eder. Çünkü tescillenmiş korunan buluşlar uluslararası haklara da sahip olurlar. Buluşlar patentle desteklendiği takdirde, beyin göçü engellenir, yeni buluşlar gerçekleşir böylece ülke ekonomisi ve gelişmesi de sağlanmış olur.

Tescil işlemlerini, firmamızın uzman vekilleri yerine getirmektedir. Bu hizmeti verirken uygun fiyat garantisi de vermekteyiz. Uzman kadromuz sayesinde, yola çıktığımız ilk günden beri müşterilerimizin buluşlarını en iyi şekilde korumaktayız. Buluşların öneminin bilincinde olan şirketimiz, bu doğrultuda fikri haklarınızı korumak için her türlü desteği sağlıyor.

Tescil Plus