Patent Başvurusu Nasıl Yapılır?

Patent Başvurusu

Çok basit ve pratik çözümlerden, komplike ileri teknolojilere yaptığınız her yeniliği patent tescili ile koruduğunuz sürece gelir elde edebilirsiniz. Rakiplerinizden bir adım önde olmak için bu konu çok önemli bir ticari enstrümandır. Başvuru yapmadan önce ön araştırma gerekmektedir. Buluşunuzun daha önce tescil edilmediğinden emin olduktan sonra başvuru süreci başlar. Buluşunuzu,  başvurudan önce herhangi bir yerde sözlü veya yazılı şekilde beyan etmenizin üzerinden 1 yıl geçtiyse patent verilmez. Çünkü 1 yıl sonra kamu malı sayılır. Ancak rüçhan hakkıyla öncellik hakkı isteyebilirsiniz.

Araştırmalar sonucunda, patentinizin tescil belgesi alma hususunda engeli yoksa başvurunuzu sizin adınıza TescilPlus şirketi uzman vekilleri gerçekleştirir. Firmamızın konusunda deneyimli vekilleri sayesinde fikirleriniz güvende olacak. Bu konuda her türlü sorularınız için bizi arayabilir ya da online destek alabilirsiniz.

Patent tescili başvurusu için gerekli belgeler

  • Patent başvuru formu başvuru sahibi ve buluş sahibi tarafından doldurulacaktır.
  • Başvurucu ücreti yatırılması gerekmektedir. 
  • Tescil talep edilen buluşun kısa bir tarifnamesi ve ürüne ait varsa teknik çizimler, ürüne ait 1 adet numune. – eğer çizim halinde değilse şirketimiz bilgisayar ortamında çizim haline getirebilmektedir-
  • Vekaletname verilerek başvuru sürecini hukuki anlamda güvence altına alabilmektesiniz. Vekaletname için noter tasdikine gerek yoktur. 
Tescil Plus