MARKA TESCİL

Marka Tescili

Marka, benzer ürünlerin ya da hizmetlerin farklarını ortaya koyabilmeleri için her birine özgün şekillerdir. Marka tescili son yıllarda önemini kazanan bir uygulamadır. Hatta bunlar her türlü somut mallardan bile değerli hale gelmiştir. Yeni çıkan torba yasasıyla da birlikte 1.5 milyon şirkete tescil yaptırma zorunluluğu bu olgunun önemini göstermektedir.

Yasayla birlikte sektör gelişme göstermiştir. Özellikle Türkiye’de çıkan ürünleri ve markaları yabancı ülkelerdeki firmaların taklit etmesi, tescilin bu anlamda bir zorunluluk olması gerektiğinin altını çizmektedir. 2011’deki yasa ile daha da büyüyen sektör, alanında deneyimli firmaların farkını ortaya koymasını sağlamıştır.

Tescil Plus danışmanlık şirketi, yaptığı çözümlerle farkını göstermiştir. İlk defa bu işlemi yaptıracak firmalara verdiği destekle, sektörün büyümesine katkı sağlamaktadır. Kobilere destek paketleri ile dikkat çeken firmamız, her alandaki başvuruları en kısa sürede ve en uygun fiyata gerçekleştirmektedir.

Uzun yıllar çalıştıkları şirketlerin sadece bir başvuruyla çözümlenebilecek marka tescili sorunu halledilmediği takdirde, şirketler emeklerini çöpe atmış olacaktır. Bunu yapmayan firmalar, başkaları tarafından hakları çalındığı takdirde hukuki anlamda hiçbir dava açamayacaklardır. Bu nedenle firmalar için zorunluluk niteliğindedir. 

Tescil Plus