FAYDALI MODEL

Faydalı Model

Bu model, patent tesciline göre daha kısa sürede uygulanmaktadır. Bu nedenle özellikle küçük bütçeli buluş sahipleri için önemlidir.

Faydalı model uygulamasına aynı zamanda incelemesiz patent tescili de denmektedir. Bunun nedeni, patentteki uzun inceleme aşaması olmamasıdır. İncelemesiz model belgesi verilmesinin kriterleri tıpkı patentte olduğu gibi yenilik ve sanayide uygulanabilirliktir.

İkisi arasında inceleme ve belgeleme açısından fark vardır. Patentte 20 yıl süreyle koruma garantisi verilirken, faydalıda bu süre 7 yıldır. Belge incelemesiz olduğu için, patentte olduğu gibi üçüncü şahısların görüşleri esas alınmaz. Ancak kötü yanı yararlığı ve diğer konularda garanti de verilmez.

İyi tarafı da mali yönden daha az külfetli olmasıdır. Patente göre Faydalı Model 'de ücret daha azdır. Alternatiftir.

Faydalı koruma, işlemlerinin basit ve daha ucuz olması nedeniyle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yenilikleri desteklenebilir. Tescil Plus danışmanlık firması olarak, belgenizi alırken her türlü desteği sağlıyoruz.

Tescil Plus, müşterilerine verdiği kaliteli ve uygun fiyata faydalı model tescili hizmetiyle kısa sürede başarıyı yakalamıştır. Firmamız, belge alan müşterilerinin daha sonraki süreçlerinde de yanlarında olarak farkını ortaya koymuştur.

Bize başvurun, buluşlarınız güvende olsun… 

Tescil Plus